Przedszkole Nr 15 w Elblągu

Przedszkole promujące zdrowie, dążące do kształcenia absolwenta kreatywnego i otwartego.

Gimnastyka korekcyjna

Dobroczynne działanie delikatnych ćwiczeń

Ćwiczenia dla osób mających problemy z garbieniem się. Mogą być wykonywane przez dzieci i dorosłych.

Sciąganie łopatek w pozycji siedzącej – siadamy z wyprostowanymi plecami na krześle, następnie spleść dłonie z tyłu głowy i powoli ściągać łopatki za pomocą odchylania łokci do tyłu. Rozciągamy  możliwie najmocniej, do uczucia delikatnego bólu. Następnie trzeba powrócić do pozycji wyjściowej – początkowej. Powtarzamy od 8 do 10 razy.

Unoszenie nóg i tułowia na leżąco – leżąc na brzuchu, należy umieścić dłonie po bokach głowy. Będąc w takiej pozycji, trzeba unieść w tym samym czasie tułów, ręce i nogi nad ziemię, wytrzymać kilka sekund i je opuścić. W zależności od możliwości trzeba wykonać od 5 do 10 powtórzeń.

Copyright © 2024 Przedszkole Nr 15 w Elblągu  Rights Reserved.